Gamtos darželis „Po smilgom“

          Apie buvimo lauke naudą žino visi. Nereikia mokslinių tyrimų, kad pajustume  teigiamą gryno oro ir gamtos poveikį mūsų kūnui ir jausmams. Vaikai ne išimtis. Gamtos darželyje “Po Smilgom“ jie lauke praleidžia daug laiko. Natūralios   medžiagos, ypač tos, kurias vaikai randa ir patys nusprendžia naudoti žaidimams, turi labai didelę įtaką jų vystymuisi. Šakų, akmenukų, smėlio ir kitų natūralių gamtos elementų paskirtis neapibrėžta, todėl neriboja nei vaiko fantazijos, nei galimybių. Natūralios gamtinės medžiagos leidžia vaikui pajusti ir suvokti pasaulį per jutimus. Jan White savo knygoje „Playing and learning outdoors“ rašo, kad tyrinėdami skirtingus daiktus, faktūras, spalvas, kvapus ir formas vaikai pirmiausia išsiaiškina esminius dalykus: „Kas tai ir ką šis daiktas daro?“, „Ką tai daro man ir kaip tai leidžia man jaustis?“, vėliau atsiranda klausimai: „Ką aš  galiu daryti su tuo daiktu šioje aplinkoje?“ ir galiausiai: „Ką aš norėčiau, kad šis daiktas darytų ir kuo taptų?“. Būdami gamtoje vaikai turi galimybę puoselėti savo fizinę ir emocinę sveikatą, suvokti savo kūno galimybes, lavinti vaizduotę bei kūrybiškumą, ugdyti loginį mąstymą ir tausoti gamtą.

           Turiu džiaugsmo stebėti kaip vaikai jaučiasi turėdami galimybę kiekvieną dieną leisti gryname ore, laisvai judėti ir žaisti. Stebėti ir mokytis žaisdami jie gali bet kokiu oru, ne tik tada, kai šilta ir šviečia saulė. Kai lyja, jie tai daro netgi daug mieliau. Stebėjimas, kaip keičiasi miškas keičiantis metų laikams, kaip elgiasi miško gyventojai, noras paliesti, užuosti, ragauti, suteikia visapusišką ir gilų supratimą apie aplinką, kurioje mes gyvename. Eidami į   kasdienius žygius, vaikai pasineria į nuotykius, ugdosi gebėjimus planuoti ir organizuoti. Įdomi veikla skatina bendrauti, lavina ir turtina kalbą. Tačiau darželinukams tai, kaip jie mokosi, yra ne mažiau svarbu nei tai, ką jie išmoksta. Natūraliai kylantis, neslopinamas vaiko susidomėjimas aplinka natūraliai virsta klausimais ir skatina ieškoti atsakymų. Gebėjimas kūrybiškai manipuliuoti daiktais, eksperimentuoti ir reflektuoti – štai tie „tinkami“ mokymosi įgūdžiai, kurie pravers pradėjus lankyti mokyklą.

          Auklėtojos visada atsakingai žiūri į tai, ar vaikams nešalta, nešlapia ir jei oras yra netinkamas buvimui lauke, mūsų laukia šiltos ir jaukios patalpos, kur mes miegame, valgome ir žaidžiame. Vaikai ugdomi su pagarba ir atsidavimu. Kiekvienas mokosi ir gyvena savo ritmu iš aplinkos pasiimdamas tai kas geriausia. Gamtos darželis „Po Smilgom“ geriausia vieta mažiesiems stebuklams!

Daugiau informacijos tel. Ieva 8 (600) 01 845

El. paštu: d.ievuze@gmail.com

Milda 8 (681) 92 039

Taip pat mūsų facebook paskyroje

Adresas: Dailidžių g. 42, Vilnius

Vieta žemėlapyje