Pas mus žindyk drąsiai!

Raskite žindymui palankią vietą Vilniaus miesto INTERNETINIAME ŽEMĖLAPYJE.

„Pas mus žindyk drąsiai!“ - tokiu šūkiu vis daugiau įstaigų Lietuvoje ir pasaulyje pasitinka savo pieneliu mažylius maitinančias mamas.

Mamos pieno nauda jau neabejojama. Įrodyta, kad jis stiprina vaiko imunitetą, padeda jam optimaliai vystytis ir būti sveikam. Žindymas ir mamą, ir vaiką saugo nuo onkologinių ligų. Tyrimai skelbia, kad ši nauda tuo didesnė, kuo ilgesnė žindymo trukmė.

PSO rekomenduoja mažylius iki 6 mėn. amžiaus maitinti vien tik mamos pienu ir žindymą tęsti iki vaikui sukaks dveji metai ar ilgiau.

Tačiau žindymo sėkmei labai didelę įtaką turi, kokioje aplinkoje - palankioje žindyti ar ne - gyvena mama ir vaikas. Siekiant kuo daugiau pasaulio vietų pakviesti tapti palankiomis žindyti, 2006 m. mamų iniciatyva JAV buvo sukurtas tarptautinis žindymo simbolis.

2013 m., vykdydamas projektą „Man skanu - mamai sveika“, Tėvystės centras, kartu su Vilniaus miesto savivaldybe ir Vilniaus visuomenės sveikatos biuru, pakvietė Vilniaus miesto įstaigas ir organizacijas paženklinti savo patalpas lipduku su tarptautiniu žindymo simboliu ir kartu kurti sveikesnę ateitį!

Norinčiuosius prisidėti prie Žindymui palankių vietų kūrimo Vilniaus ar kituose miestuose bei gauti  lipduką su tarptautiniu žindymo simboliu, prašome skambinti tel. 8 688 30494 arba rašyti el. p. centras@attachmentparenting.lt.
Taip pat jūs galite susipažinti su tarptautinio žindymo simbolio istorija.

Projektą dalinai buvo finansuojamas iš Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos programos lėšų. Parneriai:  Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, Baltijos aplinkos forumas 

 

 

 

Prieraišioji tėvystė: