Tėvystės pradžiamokslio paskaitos „Gandro lizde“

Kviečiame gandro belaukiančias šeimas sužinoti visas nėštumo ir gimdymo paslaptis, kartu pasidalinti savo laukimu, aptarti visus nerimą keliančius klausimus ir laukti gimdymo su šypsena.
Paskaitas veda akušerė, mama Ieva Girdvainienė.

Paskaitos vyks adresu Dailidžių g. 42, Vilnius (vaikų darželis "Po smilgom").
Vienos paskaitos kaina 50 Lt besilaukiančiajai, 90 Lt porai.
Registracija el. paštu: ieva@gandrolizdas.lt. Registruodamiesi nurodykite savo vardą, pavardę, keliese būsite ir būtinai savo telefono nr.
Informacija teikiama tel. +370 675 62944 (Ieva Girdvainienė).

Kursą sudaro 6 paskaitos, jų aprašus skaitykite toliau (šiuo metu skaitomos pirmosios trys ciklo paskaitos).

1. „Nėštumas: šeimos ir vaisiaus poreikiai“
Kalbėsime, kas yra žmogus ir kokie yra baziniai žmogaus jauniklio – vaisiaus – bei jo mamos poreikiai. Aptarsime, kokie fiziologiniai pokyčiai vyksta besilaukiančios moters organizme ir kaip geriausia būsimai mamytei prie jų prisitaikyti. Išsiaiškinsime, kas yra fiziologinis nėštumas ir gimdymas. Aptarsime svajonių nėštumą bei jo raidą ir organizmo funkcijų pokyčius. Padėsime vyrams įsijausti ir suprasti moters nėštumą.
Artimiausia data: lapkričio 18 d. 18.15-20 val.

2. Gimdymo biomechanizmas
Kalbėsime, koks yra gimdymo biomechanizmas, t. y. kaip vyksta gimdymas, kas lemia jo pradžią, kas yra sąrėmiai, stangos ir užgimimas. Aptarsime, kokią įtaką gimdymo eigai turi psichologinės nėščiosios ir jos artimųjų būklės. Mokysimės skaičiuoti sąrėmius, sužinosime, kaip tėtis ar kitas šalia esantis artimas žmogus gali padėti gimdymo metu ir kokios yra alternatyvios skausmo malšinimo priemonės. Domėsimės, kada važiuoti į ligoninę, o kada dar luktelti namie.
Dalinsimės aktualios literatūros, nuorodų ir filmų sąrašu. Akušerė atsakys į visus jums rūpimus klausimus.
Artimiausia data: lapkričio 20 d. 18.15-20 val.

3. Kur ir su kuo gimdyti?
Kalbėsime, kaip išsirinkti gimdymo vietą – ligoninę – ir kodėl būsimos mamos renkasi personalą, su kuriuo norėtų gimdyti. Bandysime atsakyti į klausimą: gimdyti su akušere ar su gydytoju? Sužinosime, kokios gimdymo namuose yra taikomos rutininės procedūros gimdant ir po jo mamai bei naujagimiui. Aptarsime, kaip atrodo sėkmingas gimdymo planas ir ar įmanoma jį įgyvendinti. Sužinosite, kas yra naujagimiui palanki ligoninė ir ko joje tikėtis, taip pat, kas yra motinai palankaus gimdymo iniciatyva.
Artimiausia data: lapkričio 24 d. 18.15-20 val.

4. Naujagimio kraitelis
Besilaukiant pirmojo vaikelio visada kyla be galo daug klausimų. Būsimieji tėveliai nori būti pasiruošę didžiąjam šeimos įvykiui ir pagaliau susitikti su mažuoju šeimos nariu. Tad pakalbėsime, ką reikėtų įsigyti iki vaikelio gimimo? Ką vežtis į ligoninę ir kokių rūbelių reiks Jums ir naujagimiui? Taip pat aptarsime kokios priemonės yra būtinos ir be kurių galima apsieiti? Trumpai aptarsime vystyklų rūšis, vežimėlių madas. Šiame susitikime nuodugniai ir kritiškai apsvarstysime tipinį kūdikio kraitelio sąrašą ir susidarysime savąjį.
Artimiausia data: bus pranešta vėliau.

5. Naujagimio priežiūra ligoninėje ir sugrįžus namo
Kalbėsime, kaip rūpintis naujagimiu pirmomis dienomis gimdymo namuose bei sugrįžus namo. Aptarsime aktualius žindymo klausimus ir pereinamasias naujagimių būkles. Mokysimes paimti, rengti, vystyti, prausti, maudyti, karpyti nagučius ir kitus paprasčiausius, bet dažnai daug klausimų keliančius dalykus. Ruošime būsimus tėčius pasitikti mamą ir naujagimį pirmą kartą sugrįžus namo. Aptarsime alternatyvas, mamų patirtį ir dažniausiai pasitaikančius vaiko priežiūros sunkumus. Taip pat diskutuosime apie (eko)logišką aplinką namuose, apie tai, ką ekologiškumas, natūralumas reiškia kasdienybėje.
Artimiausia data: bus pranešta vėliau.

6. Fizinis aktyvumas nėštumo metu
Aptarsime nėštumo metu dėl organizmo fiziologinių pokyčių atsirandančias judėjimo sistemos problemas ir pabandysime fizinių pratimų pagalba jas išspręsti. Pasiūlysime pratimų kompleksą skirtą nėščiosioms. Išmokysime būsimus tėčius  masažo technikos, padedančios nėštumo ir gimdymo metu. Taip pat trumpai apžvelgsime: kur ir su kuo sportuoti, kokį baseiną lankyti nėštumo ir pogimdyviniu laikotarpiu.
Paskaitą veda kineziterapeutė Agnė Ramaslauskaitė.
Artimiausia data: bus pranešta vėliau.

Daugiau informacijos www.gandrolizdas.lt