Žindymas

Vitaminas D ir žindomas kūdikisUNICEF UK Baby Friendly Initiative paskelbė savo poziciją vitamino D ir kūdikių žindymo klausimu.
Vitamino D trūkumas gali turėti labai rimtas sveikatos pasekmes: vystymosi sutrikimus, rachitą, silpnėja raumenys, imunitetas. Dažniausiai laiku gimę kūdikiai, kurių motinos turėjo pakankamas vitamino D atsargas, turi jo pakankamai ir būdami saulės šviesoje gali toliau gamintis jo odoje vykstančių procesų metu.

Prieraišioji tėvystė: 

Womanly Art of Breastfeeding


Džiaugiamės galėdamos jums pristatyti La Leche lygos knygos „Womanly Art of Breastfeeding“ 20-ojo skyriaus vertimą į lietuvių kalbą. Čia pateikiama svarbiausios informacijos, kurią jūs turėtumėte žinoti, santrauka. Tekstas sumaketuotas taip, kad tilptų ant vieno lapo ir galėtumėte norimą lapą atsispausdinti ir pasikabinti namuose, kad bet kada galėtumėte paskaityti.

Jeigu reikalinga pagalba, skambinkite ar rašykite La Leche lygos vadovėms.

Prieraišioji tėvystė: 

Ar valgyti tik mamos pienelį 6 mėnesius iš tiesų yra pavojinga?

Neseniai internetinėje spaudoje pasirodęs straipsnis, esą Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO, World Health Organization) rekomendacija kūdikius iki 6 mėnesių maitinti tik motinos pienu yra nepagrįsta moksliniais tyrimais ir gali būti žalinga, sujaudino daugelį kūdikius išimtinai krūtimi maitinančių mamų. Straipsnis, išspausdintas Brithish Medical Journal (BMJ), tapo pretekstu skandalingoms antraštėms. Lietuvos internetinė spauda taip pat neatsiliko nuo anglakalbiškos sensacijų ieškančios spaudos.

Prieraišioji tėvystė: 

Žindymas: 14 klausimų, kurie gali sutrikdyti

Kai lankome šeimą, sulaukusią naujagimio, apima jaudulys – naujagimiai, atrodo, dar kvepia dangumi. O rūpestis dėl jų apima visus. Norisi viską žinoti ir užtikrinti naujagimio gerovę, net jei niekada neteko nė vienu naujagimiu rūpintis. O jeigu teko, tuo labiau jaučiame pareigą įsitikinti, kad mama tinkamai atlieka savo pareigas.


Tačiau yra klausimų, kuriuos uždavę, galime sukelti nerimą ir taip neramiam prisitaikymo prie naujo šeimos nario ir naujų vaidmenų įvaldymo laikotarpiui. Būkime atidūs tam, ką sakome, nes neapgalvotas klausimas ar pastaba gali sukelti daug rūpesčių.

Prieraišioji tėvystė: 

Kodėl taip svarbu kalbėti apie žindymą?

Žmones, nesusidūrusius su žindymu praktiškai arba susidūrusius, bet daug nesigilinusius į šį reiškinį, neretai trikdo žindymo klausimų kėlimas į viešumą ir svarstymas, kur, kada, kiek ir kaip žindyti vaikus. Ir šis sutrikimas visiškai suprantamas – juk žindymas yra tokia pat natūrali mūsų gyvenimo dalis, kaip valgymas, miegojimas ar... intymūs santykiai. Visais laikas moterys maitino savo vaikus krūtimi, ir tik todėl žmonija užsiaugindavo palikuonių. Taip pat visais laikais buvo moterų, kurios negalėjo ar nenorėjo žindyti ir nežindė, o jų vaikus žindydavo kitos moterys arba jie būdavo maitinami kitokiu maistu. Tiesa, pastarasis būdas smarkiai sumažindavo kūdikio galimybę išgyventi, bet juk šiais laikais vaikai nuo mišinių nemiršta, taigi, atrodo, koks skirtumas – žindysi ar ne? Ir kodėl reikia tiek daug apie tai kalbėti?

Prieraišioji tėvystė: 
Subscribe to Žindymas