Naujienų srautas

Vilma Petrikienė: "Prieraišioji tėvystė - tai, kas geriausia vaikui ir tėveliams"

Interviu su tėvystės paskaitų lektore, individualiosios psichologijos konsultante, dviejų vaikučių mama Vilma Petrikiene, spausdintas 2014 m. žurnale "Prie kavos" Nr. 3.

Straipsnis .pdf formatu. Spragtelėję pele ant nuorodos, galėsite skaityti interneto naršyklės lange (gali šiek tiek užtrukti, kol straipsnis bus pakrautas), arba paspaudę dešinį pelės klavišą, bylą galėsite išsisaugoti savo kompiuteryje.

Prieraišioji tėvystė: 

Kodėl Afrikos kūdikiai neverkia?

Kenijoje gimusi ir augusi, dabar Anglijoje gyvenanti Dr. J. Claire K. Niala dalijasi savo motiniškąja patirtimi, gyvendama vakarietiškoje aplinkoje, tačiau įsiklausydama į savo močiutės senąją išmintį. Kai dukrelei sukako keturi mėnesiai, ji ėmė kaip niekad daug žįsti naktimis. Kad jų kūdikiai ilgiau miegotų, kitos mamos imdavo primaitinti košelėmis, o Dr. J. Claire K.

Prieraišioji tėvystė: 

Ar mylėsite suaugusiu tapusį savo vaiką?

Marcy Axness, knygos Parenting for Peace (liet. Auklėjimas vardan taikos) autorė, prenatalinės ir vaiko raidos srities mokslininkė, dalijasi savo asmenine patirtimi, pagal taikios tėvystės principus užauginusi sūnų ir dukterį. "Jūs anksti pasėjate sveikos raidos sėklas, sukuriate rūpestingą aplinką joms gražiai dygti ir štai ateina laikas... kai galite mėgautis derliumi!". Straipsnyje M.

Prieraišioji tėvystė: 

"Beržinė košė" skatina vaikų agresyvumą

Plintant pozityviam vaikų auklėjimo būdui, vis dar nemažai šeimų kelia ranką prieš savo trimečius ar penkiamečius: vieni dažniau užduoda vaikui, kiti rečiau. Bet kokiu atveju, kaip sakoma JAV atliktame tyrime, mušami vaikai mokomi patys agresyviai bendrauti. Nors konflikto akimirką, gavę per užpakalį, mažyliai nurimsta ir paklūsta tėvų valiai, šis tėvų laimėjimas yra laikinas ir palieka gilesnių pasekmių vaiko raidai.

Prieraišioji tėvystė: 

Daugėja su vaikais miegančių šeimų

Naujausio tyrimo duomenimis, JAV per pastaruosius 20 metų kartu su kūdikiu vienoje lovoje miegančių tėvų skaičius išaugo nuo 7% 1993 m. iki 14% 2010 metais. JAV sveikatos sistemos atstovai įspėja tėvus, kad, miegodami kartu, šie kelia vaikams pavojų patirti staigios kūdikių mirties sindromą ar būti suaugusiųjų užgultiems. Be to, teigiama, kad vėliau bus sunkiau mokyti vaiką miegoti savarankiškai. Kita vertus, anot dr. A.
Prieraišioji tėvystė: 

Gimimo patirtis daro įtaką visam gyvenimui

Marcy Axness, knygos Parenting for Peace (liet. Auklėjimas vardan taikos) autorė, mokslininkė, dirbanti prenatalinės ir vaiko raidos srityje, atvirai pasakoja savo sūnaus gimimo istoriją ir kalba apie šio potyrio įtaką jo gyvenimui. Gimimas, sako M. Axness, yra ypatinga patirtis tuo, kad ji palieka įspaudą žmogaus somatinėje atmintyje, veikiančioje jo elgesį ir asmenybę.
Prieraišioji tėvystė: 

Apie kūdikių netektis, tėvams miegant kartu

MIEGAS. Pastaruoju metais užsienio žiniasklaidoje vis šmėsteli vienas kitas skaudus atvejis, kai miršta kūdikis, miegojęs kartu su tėvais vienoje lovoje. Tiesa, dažnai nutylimos tokios aplinkybės, kaip kartu miegojusių tėvų girtumas ar nesaugi miego vieta. Sensacingos antraštės nesiliauja grąsinusios neatsakingo tėvų elgesio pavojais vaiko sveikatai.
Prieraišioji tėvystė: 

Nėščiųjų sveikatos priežiūra grupelėse lemia geresnius gimdymo rodiklius

NĖŠTUMAS. Vieno JAV universiteto tyrimas atskleidžia, kad besilaukiančios moterys, kurios pasirinko tikrintis sveikatą bei ruoštis gimdymui kitų nėštukių draugijoje, o ne asmeniškai bendraudamos su gydytoju, ilgiau išnešiojo savo vaikelį gimdoje ir pagimdė didesnio svorio naujagimį.
Prieraišioji tėvystė: 

Kinijoje populiarėja mokymasis namuose

Kinijoje vis daugiau tėvų renkasi vaikus mokyti namuose. Net 54 proc. kinų, pasirinkusiųjų vaikų mokymą namuose, tai padarė dėl nepasitenkinimo esama, pernelyg griežta, mokyklų sistema. Kitiems tėvams nepatinka per lėtas tempas (10 proc.), per maža pagarba vaikui (7 proc.), arba jų vaikams nuo tradicinės mokyklos tiesiog... bloga (7 proc.). Tik 6 proc. kinų mokymą namuose renkasi dėl religinių priežasčių, kai JAV ši priežastis sudaro net 36 proc. viso skaičiaus.

Prieraišioji tėvystė: 

Puslapiai

Subscribe to Naujienų srautas