Draugiškiausios naujagimiui ligoninės rinkimai

Įteikti 2012 m. Draugiškiausios naujagimiui ligoninės apdovanojimai

2013 m. vasario 8 d. Prieraišiosios tėvystės centro atstovės Rima Kurtinaitienė ir Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė bei šio projekto ambasadorė Kristina Savickytė-Damanskienė dalyvavo spaudos konferencijoje Kauno krikščioniškuose gimdymo namuose (KKGN). Ši ligoninė 2012 m. laimėjo Prieraišiosios tėvystės centro inicijuojamus Naujagimiui draugiškiausios ligoninės rinkimus.

Jau žinoma 2012 m. Draugiškiausia naujagimiui ligoninė

Naujagimiui palankios ligoninės statuso pageidauja du trečdaliai mamų

Prieraišiosios tėvystės centro inicijuojamos mamų apklausos rezultatais, 2012 metais draugiškiausi naujagimiams buvo Kauno krikščioniškieji gimdymo namai (KKGN). Net dvi iš trijų apklausoje dalyvavusių mamų iš visos Lietuvos prisipažino, kad joms buvo svarbu, kad ligoninė turėtų Naujagimiui palankios ligoninės (NPL) statusą, o beveik 14 procentų, deja, nežinojo, kas tai yra.

Vangiai įgyvendinama Naujagimiui palankios ligoninės programa verčia gimdyves rinktis paprastas ligonines

Bene devynios iš dešimties būsimų mamų pageidauja gimdyti ligoninėje, turinčioje Naujagimiui palankios ligoninės (NPL) statusą. Deja, beveik pusė norinčiųjų gimdyti NPL moterų gimdė paprastose ligoninėse. Tai parodė Prieraišiosios tėvystės centro iniciatyva vykdyta gimdyvių apklausa.

Draugiškiausios naujagimiui ligoninės rinkimai 2012

2012 m. draugiškiausios naujagimiui ligoninės rinkimų rezultatus rasite čia.

Draugiškiausios naujagimiui ligoninės rinkimų idėja kilo stebint, kaip mažai Lietuvos mamų bei medikų žino, supranta ir vertina Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Jungtinių tautų Vaikų fondo (UNICEF) įkurtą Naujagimiui palankios ligoninės (NPL) iniciatyvą, kurios tikslas - skatinti žindymą. Nors Lietuva prie šios iniciatyvos prisijungė 1993 metais, šiuo metu tebegalioja laikinosios Naujagimiui palankios ligoninės vertinimo taisyklės, o realus ligoninių vertinimas arba nevyksta, arba vyksta spontaniškai. Šiuo metu mamai, norinčiai gimdyti Naujagimiui palankioje ligoninėje, oficialios  informacijos apie tai, kuri ligoninė yra naujagimiui palanki ir kada paskutinį kartą ji buvo vertinta, surasti gali ir nepavykti. Taip pat galima išgirsti, kad Naujagimiui palankios ligoninės vardas tėra formalus, o viskas vyksta taip pat, kaip ir kitose ligoninėse. Arba atvirkščiai: ligoninės, kuri neturi šio vardo, personalas tvirtina, kad jie viską daro taip pat, kaip ir Naujagimiui palankiose ligoninėse, todėl gimdyvės gali būti ramios. Kaip žinoti, ar tai tiesa? 

Subscribe to Draugiškiausios naujagimiui ligoninės rinkimai